Hakkımızda

 
 
Kurulduğumuz günden bu yana sahip olduğumuz değerleri koruyarak faaliyet gösterdiğimiz sualtı teknolojileri, deniz inşaatları, gemi kurtarma, enkaz kaldırma, deniz kazalarına acil müdahale, açık deniz operasyonları gibi denizciliğin spesifik alanlarında bir dünya markası olabilme hedeflerimizi süratle gerçekleştirmeye devam etmekteyiz.

2007 yılında Kocaeli’ de kurulan Pirana Dalış ve Gemi San.İnş.Taah.Tic.Ltd.Şti. gerek kamu gerek özel sektör gerekse Avrupa Birliği’ne ait birçok projeyi başarı ile tamamlamıştır.           
 
Pirana Dalış Ltd.Şti.; "Kıyı & Liman Yapıları, Barajlar” "Derin su Dalışları ” "Gemi Kurtarma” "Deniz İçi Boru Hatları” "Deniz Yapıları Mühendislik İşleri” "Deniz Dibi Derinleştirme Tarama” gibi pek çok farklı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kamu Sektöründe gerek "Derin Dalış Sistem kurulumu ve -85 metreye helox test dalışları” gerekse özel sektörde "Batık Gemilerin Çıkarılması”  gibi sualtı sektörünün  bilgi, tecrübe ve önem arz eden, en zorlu iş kalemlerinde başarıyla işlerini tamamlayarak sıfır İş Kazası ile yoluna devam etmektedir.

Deniz Yapıları konusunda sahip olduğu ekipmanlar ve tecrübeli uzman kadrosu ile ekonomik ve akılcı çözümler üreten Pirana Dalış, güvenilir ve sonuç odaklı çalışma prensibi sayesinde Açık denizler , limanlar, santraller, tersaneler, sanayi tesisleri iskeleleri, marinalar, otel iskeleleri, balıkçı barınakları ve sahil-kıyı koruma tahkimatları gibi pek çok projeyi başarı ile tamamlamış olup sektörün önde gelen şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Pirana Dalış "Baraj Dalgıçlığı ” işlerinde de çalışmalar yapmaktadır. Gerek baraj kapları montaj / demontaj gerekse ızgaraların su jeti ile temizlenmesi ve kontrolleri kapsamında çalışmalarını sürdürmekte olan firmamız bu alanda yalnızca bakım kontrol değil rehabilitasyon – çatlak hasar tespiti, sigorta raporlama, expertiz hizmetleride vermektedir.

Ayrıca deniz terminalleri, liman ve iskele ruhsatlandırma, üst beton yapılarda statik hesaplamalar, PIT Integrty, Karotla numune alma projeleri konusunda da çalışmalarını sürdürmekte olan firmamız bu alanda gelişen yeni mühendislik çözümlerini sahada başarılı bir şekilde uygulayarak faaliyet gösterdiği her sektörde olduğu gibi bu sektörde de üstlenmiş olduğu tüm projeleri başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Faaliyet gösterdiği her alanda en iyi olmak hedefiyle çalışan Pirana Dalış, çalışmalarını ulusal ve uluslararası kalite, çevre ve güvenlik sistemlerine göre sürdürmekte olup, bunun sonucu olarak da 2008 yılında "ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi”, " ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi” ve "OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” ‘Türk Loydu Açık Deniz ve Kıyı Yapıları Survey’’ sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.